Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Koper, messing en brons: hoe ontwikkelt de prijs zich?

02-05-2017, 20231101Koos Jonker, Tags:Messing, Koper
“Alles wat ook maar een beetje raakvlak met de economie heeft, heeft invloed op de kopermarkt. Waaronder natuurlijk de dollarkoers ten opzichte van de Euro. Wij rekenen alles in Euro's, dus een koersstijging van het koper kan in Euro's gerekend toch een vlakke lijn opleveren.” Koos Jonker is bij MCB Specials mede verantwoordelijk voor de kopermarkt, en houdt alle relevante ontwikkelingen in de gaten. Zoals de uitspraken van Trump.

“We zitten nu tegen de 6000 dollar aan, maar de koperprijs is ooit 10.000 dollar geweest. Het kan dus nog erger, maar dat was destijds (2007) vooral vanwege speculatie. Dat is er nu voor een groot deel wel uit, alhoewel bijvoorbeeld de uitspraken van Trump nog wel speculatie op kunnen leveren.”

Koperprijsontwikkeling

“Op het gebied van prijs gebeurt er in de kopermarkt veel, het is altijd een combinatie van emotie en economie. De uitslag van de verkiezingen in Nederland gaf de Euro bijvoorbeeld hoop, dat is emotie natuurlijk. En toen Trump riep 'ik ga investeren' zag je ook een opleving, maar de effecten op de kopermarkt van die investeringen zijn niet te kwantificeren. Later zakte de prijs dus weer.”

“Vergeleken met China is het koperverbruik in de VS klein, veranderingen in China hebben dus veel meer invloed. Maar dat geldt ook voor Zuid-Amerika, waar de grootste kopermijn van de wereld staat. Daar wordt regelmatig gestaakt vanwege de werkomstandigheden en de salarissen, dat heeft direct effect op prijzen.”

Ontwikkeling bij messing en brons

“De messingprijs wordt voor een groot deel bepaald door de prijs van afval. Bij messing wordt veel gerecycled. Dus dan is de schrootprijs van invloed, alhoewel de messingprijs grotendeels de LME volgt. Schaarstes of juist overschotten aan schroot kunnen dat echter wel beïnvloeden, dat zag je in november bijvoorbeeld. Een producent die veel schroot gebruikt, kon de prijs veel stabieler houden dan andere leveranciers. Messing wordt veel verspaand, dus dat levert veel afval (tot 30%) op, en omdat messing makkelijk om te smelten is, is het logisch dat er méér van wordt omgesmolten. Als de afvalprijs dus laag staat, houden schroothandelaren hun voorraad vast.”

“Bij brons is de prijsbeweging wat stabieler, die verandert minder vaak. Deze prijs is ook gekoppeld aan de koper LME, alhoewel de tinprijs ook invloed heeft natuurlijk: brons is meestal gemaakt van koper en tin. Soms ook lood, maar dat is minder waard en zit er minder in en heeft dus minder invloed op de prijs.”

“We passen dagelijks de vervangingswaarde aan voor deze producten, veel vaker dan staal vanwege de LME natuurlijk. We hebben soms schommelingen van 10-20 cent per dag. Je moet het doorrekenen want aan de inkoopzijde wordt het ook doorberekend. Het is dus altijd in beweging, maar dat houdt het wel interessant.”

Vind hier de meest actuele LME prijzen.
Heb je vragen over koper. messing of brons, de prijzen of toepassingen? Neem gerust cotact op met Koos Jonker | koos.jonker@mcbspecials.eu | +31 (0)36 549 51 41

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu