Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Koper en electriciteit in de praktijk: "We hebben steeds meer koper nodig"

22-02-2018
Koper en elektriciteit in praktijk: “We hebben steeds meer koper nodig”
Alberts & Kluft levert betreedbare en compact-stations voor de verdeling van elektrische energie. Stations worden geheel ingericht geleverd. Als onderdeel van Gräper GmbH beschikt AKA over een breed assortiment stations die voldoen aan de hoogste eisen op het gebied van kortsluitveiligheid, ventilatieklasse e.d.  Daarnaast kunnen stations geheel op maat worden gebouwd voor vele doeleinden. AKA produceert eigen laagspanningsverdelingen en kan de inrichting van stations dus geheel afstemmen op uw specifieke wensen. 

De hele energiewereld beweegt naar elektriciteit, denk maar aan elektrische auto’s en zonnepanelen. Hierdoor groeit ook de behoefte voor zwaardere aansluitingen, waardoor er steeds meer koper nodig is. 
Gershon Boerhoop is voor zijn werkgever AKA (Alberts & Kluft) in Almere werkzaam voor de afdeling ‘laagspanningsverdelingen’, en koopt daarvoor regelmatig koper bij MCB Specials: “Ik zit hier nu zo’n 11 jaar, in verschillende functies. Dat is ook het mooie aan mijn baan, die afwisseling. Ik ben begonnen in de werkplaats. Tot ik ben gevraagd voor de werkvoorbereiding ten behoeve van de elektro technische installaties die in de stations geïnstalleerd moeten worden. Deze variëren van standaard stations tot zeer uitgebreide installaties. Sinds 2011 bouwt AKA laagspanningsverdeelinrichtingen waar wij sinds vorig jaar een explosieve groei in meemaken.” 
Waarvoor dient een laagspanningsverdeler?
“De laagspanningsverdelingen die wij bouwen dienen voor het verdelen van de energie die afkomstig is van de transformator van bijvoorbeeld de netbeheerder. Onze laagspanningsverdelers worden vooral toegepast in de transformatorstations die wij in onze werkplaats inrichten en voorzien van een middenspanningsschakelaar, transformator en natuurlijk een laagspanningsverdeler. “
En je hebt veel koper nodig?
“Inderdaad. We gebruiken regelmatig vernikkeld koper, omdat het koper waar de patroonlastscheiderstroken op gemonteerd worden soms lang ongebruikt blijven. En blank koper gaat corroderen. Een patroonlastscheiderstrook monteren op gecorrodeerd koper is in de praktijk niet functioneel. Het koper zal dan eerst moeten worden behandeld voordat men de patroonlastscheiderstrook kan monteren.” 
“Eerder maakten we veel rekken tot 1000 ampère, we konden toen volstaan met koper 50x10mm. Maar het elektriciteitsnetwerk gaat verschuiven van piekbelastingen naar continubelastingen, wat betekent dat rekken van 1600 ampère en koper 80x10mm nodig zijn.”
“De samenwerking tussen AKA en MCB Specials bestaat inmiddels al 15 jaar. Eerder bestelden we er alleen het dunne koper 20x5mm voor de ringaarden in de stations. Tegenwoordig ligt de vraag  vooral naar het koper 50x10mm en 80x10mm, daar worden zelfs speciale voorraden voor ons voor aangehouden.” 
“Onze orderportefeuille groeit flink waardoor het niet alleen voor ons maar ook voor MCB Specials steeds beter zal worden. Onze bedrijfspanden zijn ook tegenover elkaar gevestigd dus mochten we advies nodig hebben dan is een bezoek snel gepland!”

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu