Momenteel werken wij aan onze webportal. Onze excuses voor het ongemak. Neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 20 88 582
Momenteel kan de prijs voor dit artikel niet worden getoond. Probeer het later nog eens of neem contact op met onze afdeling Verkoop +31 (0)40 - 20 88 582 of stuur een e-mail naar verkoop@mcb.nl
Dit product is momenteel niet leverbaar.

Constante kwaliteit garantie en meedenken: Norma is blij met MCB Specials als leverancier

13-04-2017, Tags:Klant in beeld
Over Norma Groep
 
Norma is een hightech eerstelijns toeleverancier, die complete mechatronische systemen ontwerpt, produceert en samenstelt. De kernkracht van Norma zit in de ruime ervaring op het gebied van ultraprecisie activiteiten. Met voortdurend oog voor innovatie en no-nonsense ondernemerschap heeft het bedrijf wereldwijd een unieke positie als het gaat om precisiebewerking en ultra precisie modules. De onderneming is één van de weinige bedrijven in de wereld die een nauwkeurigheid van (minder dan) één duizendste millimeter kan garanderen.

 
Frank Ligtenberg, Tactical Purchaser bij Norma Groep:
 
“Als constante kwaliteit van materiaalsamenstelling niet gegarandeerd is, loopt Norma het risico op afkeur van producten en uitval in productieproces. Door lange levertijden van titaan loop je dan makkelijk 38 weken achter! Onze eisen aan een leverancier zijn zeer specifiek. In MCB Specials vonden wij een partij die aan deze eisen ruimschoots voldoet".

 
Uitgangssituatie
 
Norma Groep is een innovatief hightech bedrijf dat complete mechatronische systemen ontwerpt, produceert en samenstelt. We willen altijd de beste zijn in de markt en zijn daarom bereid net dat stapje verder te gaan daar, waar anderen stoppen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat wij voor ons productieproces alleen met de allerbeste toeleveranciers zaken doen: we produceren namelijk triple A-producten voor triple A-klanten en onze eisen voor materialen zijn erg specifiek.
Voor een bepaald onderdeel, dat in een complexe module binnen in chip-machines gebruikt wordt, verwerken we grade 5 titanium. Er zitten zeer specifieke eisen aan vast, wat wil zeggen dat het te gebruiken materiaal een uitermate constante samenstelling dient te hebben. In het verleden werkten wij samen met een andere partij die niet kon blijven voldoen aan de gestelde eisen. MCB Specials kan dit wel.
Voor ons productieproces is het van essentieel belang dat zowel beschikbaarheid, een contante bron als constante kwaliteit van titanium platen gewaarborgd zijn. MCB Specials kan alle drie aspecten garanderen, vandaar dat de keuze om met hen in zee te gaan, zeker geen toeval is.

 
Bijdrage MCB Specials aan succesvolle oplossing
 
Naast het leveren van kwalitatief hoogwaardig materiaal vinden we het erg waardevol dat MCB Specials met ons meedenkt. Ze hebben materiaalexperts in huis met veel kennis over hoogwaardige metaaltoepassingen en het bewerken ervan. Deze kennis delen ze dan ook graag met hun klanten: bijvoorbeeld, over titaan, dat bekend staat om de moeilijke/uitdagende verspaanbaarheid.
MCB Specials ondersteunt ons in het overgaan van standaard rechthoekige titaan plaat naar een reeds in vorm voorgesneden plaat. De platen worden dan watercontour-gesneden wat ons een aantal stappen in het productieproces bespaart.
“De constante materiaalsamenstelling is voor ons enorm van belang”, vertelt Frank Ligtenberg, Tactical Purchaser bij Norma Groep; “mocht dit niet het geval zijn, dan lopen wij het risico dat geproduceerde onderdelen afgekeurd worden. Dit verstoort uiteraard ‘de flow’,  wat uitval in het productieproces betekent en extra kosten met zich mee brengt. Titanium staat namelijk bekend om lange levertijden, gemiddeld 38 weken. Als wij verkeerd materiaal aangeleverd krijgen, dan zijn we een klein jaartje verder waarin we niks hebben kunnen produceren! Door goede contractuele afspraken tussen Norma en MCB Specials zorgen wij ervoor dat dit niet gebeurt.”
  • Door constante kwaliteit van titanium te kunnen garanderen, draagt MCB Specials als leverancier bij aan de continuïteit van ons productieproces
  • Voorziet ons in de mogelijkheid gebruik te maken van een inhouse dienst aangaande watercontour-snijden van platen. Door reeds in vorm gesneden titanium platen aangeleverd te krijgen, elimineren we een aantal productiestappen waardoor we efficiënter kunnen produceren
  • Voorkomt mogelijke uitval in onze productie van minimaal 38 weken
  • Schakelt snel en denkt met ons mee
Frank Lugtenberg en Koen Roelofs


"De samenwerking met MCB Specials verloopt voorspoedig, we zijn er blij mee en zullen deze deskundige partij dan ook zeker voor een vergelijkbare opdracht aanbevelen!"
 
Op de foto: Frank Ligtenberg (links) naast Koen Roelofs die per 1 maart 2017 Frank komt opvolgen als tactisch inkoper bij Norma Groep in Hengelo

Chat

Om u beter van dienst te kunnen zijn, vragen wij u om onderstaande velden in te vullen om de chat te starten.

MCB is beschikbaar van 8:00 tot 20:00 uur 's avonds.

Chat nu